07.12.2021

Co nadělit pod stromeček vašemu psovi?

Ne každý pes se raduje jen z balících papírů. Jsou s námi po celý rok, neustále jsou nám v patách, udělají, co nám na očích vidí, a tak si zaslouží také vlastní dárek. Že nevíte, co letos pořídit svému psímu parťákovi od Ježíška?

Pamlsky nikdy nezklamou

Mnoho majitelů bojuje také s věrnýma psíma očima, které je během večeře intenzivně hypnotizují. Jednoduše obdarujte svého psa ještě před štědrovečerní večeří něčím pořádným ke žvýkání. Kostí, žvýkacím pamlskem nebo třeba sušeným uchem. Dobrotou nepohrdne žádný chlupáč a vy se budete moci v klidu svátečně najíst.

Pro chytré hlavičky interaktivní zábava

Dost už bylo obyčejných hraček. Zkuste psího parťáka překvapit interaktivní hračkou. Výrobci se předhánějí ve víceúrovňové náročnosti – pes se dostane posunutím jednoho patra k druhému, ale teprve ve třetím jsou dobroty, a podobně. Tady je důležité, kolik chcete do dárku investovat. Opravdu propracované hlavolamy se pohybují v řádech několika tisíc, určitě se ale vyplatí. Používání čichu, čumáčku a intelektu dohromady psa mimořádně uklidňuje a baví ho takové hračky řešit neustále dokola. 

Slízni si nebo vyrob

Hitem letošních Vánoc jsou lízací podložky a stále více majitelů je pořizuje svým mazlíčkům. Jde obvykle o silikonové formičky, do kterých se natře například masová konzerva a pes se na dlouhou dobu zabaví důkladným lízáním voňavé dobroty. Můžete tím psa zaměstnat, pokud mu chcete udělat nějaký neoblíbený zákrok (například stříhání drápků, česání) nebo pokud si potřebujete na chvíli odskočit z domu a bojíte se, co by jinak provedl. Stejně dobře poslouží i čichací kobereček. Ale zábavné dárky můžete svému psovi pod stromeček také vyrobit. Stačí PET láhev, do které uděláte otvory a nasypete do ní malé pamlsky, které vypadnou kutálením lahve. Nebo zkuste vyrobit domácí jednoduchý hlavolam z ruliček od toaletního papíru. Také můžete podle své zručnosti a schopností sami uplést přetahovací lano pro nekonečnou hru se svým psem. Fantazii se meze nekladou a záleží, jak moc byl váš čtyřnohý chlupáč během roku hodný.

Vzdělávací kurz jako dárek

Máte kolem sebe pejskaře, nového psího člena rodiny, nebo třeba dítě milující psy? Pro ty všechny u nás najdete kurz! Stačí pár kliků a dárek máte zařízený. Poukaz objednávejte přes tentoformulář.

Kurzy, které vás naučí

Prohlédnout
5(2 hodnocení)
Prohlédnout
5(3 hodnocení)
Prohlédnout
5(2 hodnocení)
Prohlédnout
4.6(5 hodnocení)
Prohlédnout
4.8(6 hodnocení)
Prohlédnout
4.3(7 hodnocení)
Prohlédnout
5(3 hodnocení)
Prohlédnout
5(7 hodnocení)

Dočetli jste až sem?


Líbil se vám článek? Inspirujte ostatní …


Proč psi opravdu nejsou vlci a ani se tak nechovají.
Nejdůležitější pravidlo pro výchovu a trénink psa
Chci E-book ZDARMA

Mohlo by vás zajímat

28.11.2023

#44 Ivana Votrubová: Fyzioterapie pro psy

Ivana Votrubová je veterinární fyzioterapeutka a majitelka rehabilitačního centra www.fyziopropsy.cz. Věděli jste, že fyzioterapie vůbec není jen pro profesionální sportovce? Jak ty lidské, tak ty zvířecí. Prospívá úplně každému; vám i vašemu pejskovi. Co fyzioterapie dokáže udělat nejen s jeho zdravím nebo fyzickou kondicí, ale taky s elánem, vám poví Ivana Votrubová v nové epizodě […]

přečíst článek
26.11.2023

Můj pes se na tréninku chová jinak než doma

Je to už skoro pravidlem na různých konzultacích, praktických lekcích a dokonce i na táborech: z čím větší dálky člověk přijede, aby se psem řešil jeho naprosto nevhodné chování, tím spíše se bude pes chovat naprosto vzorně. On to zrovna tady nepředvede, potvora!? Už tolikrát jsem slyšel věty jako: „Já sem jedu až ze Žiliny, abyste […]

přečíst článek
19.11.2023

Jak vyřešit agresivitu nebo strach z jiných psů?

Trénink není luxus. Je úplně stejně důležitý jako veterinární péče, správná výživa nebo dostatek pohybu. Pokud jste pejskař, nejspíš to pro vás není žádná novinka. Já bych se v tomto díle ale chtěl věnovat tématu, které je sice mnohem méně populární, ale za mě velmi důležité – a sice, jakou roli má trénink při práci s problémy, […]

přečíst článek

Všechny články

Můžete nás sledovat

Poslouchejte na cestách!
Odebírejte podcast.