07.12.2021

Co nadělit pod stromeček vašemu psovi?

Ne každý pes se raduje jen z balících papírů. Jsou s námi po celý rok, neustále jsou nám v patách, udělají, co nám na očích vidí, a tak si zaslouží také vlastní dárek. Že nevíte, co letos pořídit svému psímu parťákovi od Ježíška?

Pamlsky nikdy nezklamou

Mnoho majitelů bojuje také s věrnýma psíma očima, které je během večeře intenzivně hypnotizují. Jednoduše obdarujte svého psa ještě před štědrovečerní večeří něčím pořádným ke žvýkání. Kostí, žvýkacím pamlskem nebo třeba sušeným uchem. Dobrotou nepohrdne žádný chlupáč a vy se budete moci v klidu svátečně najíst.

Pro chytré hlavičky interaktivní zábava

Dost už bylo obyčejných hraček. Zkuste psího parťáka překvapit interaktivní hračkou. Výrobci se předhánějí ve víceúrovňové náročnosti – pes se dostane posunutím jednoho patra k druhému, ale teprve ve třetím jsou dobroty, a podobně. Tady je důležité, kolik chcete do dárku investovat. Opravdu propracované hlavolamy se pohybují v řádech několika tisíc, určitě se ale vyplatí. Používání čichu, čumáčku a intelektu dohromady psa mimořádně uklidňuje a baví ho takové hračky řešit neustále dokola. 

Slízni si nebo vyrob

Hitem letošních Vánoc jsou lízací podložky a stále více majitelů je pořizuje svým mazlíčkům. Jde obvykle o silikonové formičky, do kterých se natře například masová konzerva a pes se na dlouhou dobu zabaví důkladným lízáním voňavé dobroty. Můžete tím psa zaměstnat, pokud mu chcete udělat nějaký neoblíbený zákrok (například stříhání drápků, česání) nebo pokud si potřebujete na chvíli odskočit z domu a bojíte se, co by jinak provedl. Stejně dobře poslouží i čichací kobereček. Ale zábavné dárky můžete svému psovi pod stromeček také vyrobit. Stačí PET láhev, do které uděláte otvory a nasypete do ní malé pamlsky, které vypadnou kutálením lahve. Nebo zkuste vyrobit domácí jednoduchý hlavolam z ruliček od toaletního papíru. Také můžete podle své zručnosti a schopností sami uplést přetahovací lano pro nekonečnou hru se svým psem. Fantazii se meze nekladou a záleží, jak moc byl váš čtyřnohý chlupáč během roku hodný.

Vzdělávací kurz jako dárek

Máte kolem sebe pejskaře, nového psího člena rodiny, nebo třeba dítě milující psy? Pro ty všechny u nás najdete kurz! Stačí pár kliků a dárek máte zařízený. Poukaz objednávejte přes tentoformulář.

Kurzy, které vás naučí

Prohlédnout
5(2 hodnocení)
Prohlédnout
5(3 hodnocení)
Prohlédnout
5(3 hodnocení)
Prohlédnout
4.6(5 hodnocení)
Prohlédnout
4.8(7 hodnocení)
Prohlédnout
4.4(9 hodnocení)
Prohlédnout
5(4 hodnocení)
Prohlédnout
5(7 hodnocení)

Dočetli jste až sem?


Líbil se vám článek? Inspirujte ostatní …


Proč psi opravdu nejsou vlci a ani se tak nechovají.
Nejdůležitější pravidlo pro výchovu a trénink psa
Chci E-book ZDARMA

Mohlo by vás zajímat

22.05.2024

O tréninkových výčitkách

„Já to tomu psovi kazím!“ Tak tuhle „sebemrskačskou“ větu už jsem slyšel na táborech a praktických lekcích tolikrát, až na ní pomaličku začínám být alergický. Proč? Protože je to podle mého názoru jen zbytečná zátěž, která psovi nepomáhá a jeho člověku škodí. A také svědčí o nepochopení psího pohledu na svět kolem sebe. Lidé obviňují […]

přečíst článek
20.05.2024

Mark and move - trik pro reaktivce

Mark and move je finta od trenérky Grishy Stewart, mimochodem jedné z nejlepších trenérek na světě pro práci s reaktivci. Je autorkou metody BAT (behavior adjustment training). Té se občas v dobrém přezdívá “boring adjustment training”, tedy “nudný trénink pro úpravu chování”, protože její velká část je o tom, aby reaktivní pes viděl psa na […]

přečíst článek
15.05.2024

Proč se kočky perou po příchodu z veteriny?

Už se vám to také stalo? Máte doma sehranou kočičí partu, ale jedna kočka musí na veterinu na nějaký zákrok, třeba trhání zubů. Ale potom, co vysílenou, ještě zblblou kočku po zákroku přivezete domů, ostatní kočky na ní začnou vrčet, syčet a začnou na ní být zlé.  Vyměnili mi kočku? Myslím, že toto je věc, […]

přečíst článek

Všechny články

Můžete nás sledovat

Poslouchejte na cestách!
Odebírejte podcast.