Co mají třenéři, kteří kurzy provází, společného?

Etický přístup

Práce se psem je o porozumění a společné cestě. Cukání vodítkem, plácání přes zadek ani jiná forma nátlaku nepřichází v úvahu.

Vzdělávají se

Stále se sami vzdělávají. Navštěvují semináře, přednášky, čtou knihy. Učí se nové cesty i metody.

Osvěta

Psy milují. A uvědomují si, že na začátku je potřeba vždy vzdělat především páníčky. Právě vzdělaný majitel dokáže udělat psa skutečně šťastným.

Praha, Kladno

Tomáš Nushart

Zakladatel psichologie.cz už od dětství miloval psy. Psal o nich seminární práce, pozoroval výcvik asistenčních i záchranářských psů. Četl desítky knih a sledoval tisíce hodin videí. “Existuje poměrně velké množství zdrojů a míst, kde se cvičí psi. Pro mě to vždycky bylo trochu o něčem jiném, bylo to o lidech. O tom, vědět, jak se ke psům chovat, jak je pochopit, jak s nimi komunikovat.“

Tomáš se aktivně vzdělává a učí od uznávaných trenérů psů i zvířat jako je RNDr. František Šusta, Ken Ramirez a Susan Garrett. Navštěvuje dětské tábory, je autorem kurzu Psoškola pro Spokojenypes.cz a mohli jste ho vidět na TV Nova.

Chomutov

Markéta Novotná (Měkutová)

Markéta se psům, jejich výcviku a porozumění s nimi věnuje od roku 2004. “Hledala jsem cestu, která bude v souladu s mým životním postojem a tak jsem se setkala s tzv. Pozitivní motivací. Tenkrát byla ještě v plenkách a nutno říci, že od té doby „pozitivka“ v Čechách urazila pěkný kus cesty.”

Aktivně sleduje současné trendy ve výcviku zvířat, účastní se seminářů a přednášek uznávaných odborníků, jako je RNDr. František Šusta, Šimona Drábková, Michaela Andrová, Alena Smolíková, Kateřina Veinlichová nebo Kateřina a Barbora Lerlovy. S většinou z nich stále aktivně spolupracuje.

Chomutov

Jakub Beran

Trenér psů, konzultant tréninku vodících a asistenčních psů, překladatel a autor mnoha článků se zaměřením na behaviorální analýzu a její aplikace v moderním tréninku zvířat. 

V profesní oblasti se kromě výcviku psů a jejich majitelů především v oblasti problémového chování věnuje popularizaci a šíření vědy o chování mezi trenéry psů, papoušků, exotických zvířat a také odborníky z oblasti vzdělávání lidí a sociální práce. 

Absolvent mnoha kurzů a seminářů předních osobností světové scény moderního tréninku zvířat, jako jsou např.: Ken Ramirez, Thad a Angi Lacinakovi, Chirag Patel, RNDr. František Šusta, PhD., Gabby Harris a další. 

Senohraby, ČR

RNDr. František Šusta, PhD.

František je profesionální trenér zvířat a autor desítek knih a vědeckých publikací. Přes 9 let pracoval jako specialista tréninku zvířat v Zoo Praha, nyní působí na volné noze. Jako první Čech se stal členem Animal Behavior Management Alliance a International Marine Animal Trainers’ Association. Je nositelem historicky největšího počtu udělených cen ABMA (mezinárodní asociace profesionálních trenérů zvířat) 

Pod hlavičkou sdružení Zaobzor o.s. vede ve školách a školkách interaktivní programy se psem jako prevenci napadení dětí psy. Pro veřejnost pořádá odborné přednášky, semináře a mimo jiné i kozokempy, v rámci něhož trenéři získávají okamžitou zpětnou vazbu o své práci od tvora, který (na rozdíl od psa), dá každou trenérovu chybu ihned najevo

Chcete se stát lektorem kurzu?

Hledáme další skvělé trenéry, kteří chtějí své znalosti a zkušenosti předávat českým pejskařům. I vy můžete patřit mezi naše prověřené etické trenéry.