Náš příběh

"S Vámi se ten pes chová tak nějak jinak."

Náš zakladatel a průvodce kurzem Tomáš už od dětství miloval psy. Psal o nich seminární práce, pozoroval výcvik asistenčních i záchranářských psů, znal jméno každého psa v okolí. Četl desítky knih a sledoval tisíce videí. V přítomnosti jiných psů pak pokaždé slyšel ta kouzelná slova: „S Vámi se ten pes chová tak nějak jinak.“

„No a pak jsme si pořídili Bailyho… Na ten moment fakt nikdy nezapomenu, jeden z nejhezčích v životě.“ Začali jsme tedy více pronikat do komunity aktivních pejskařů. Se spoustou jsem se bavil, zjišťoval, že mají různé problémy. No a na spoustu z těch problémů jsem měl odpověď. Začal jsem pátrat po tom, jaké vlastně existují zdroje, ze kterých se mohou učit lidé, kteří celý život neleželi v knížkách a videích o psech a necpali se úplně všude, kde se s nimi dalo setkávat.

No a zjistili jsme, že existuje poměrně velké množství zdrojů a míst, kde se cvičí psi. Ale pro mě to vždycky bylo trochu o něčem jiném, bylo to o lidech. O tom, vědět, jak se ke psům chovat, jak je pochopit, jak s nimi komunikovat. No a mě ten přístup vždycky fungoval, zatímco majitelé pejsků, kteří svoje psy učili povely, vždycky narazili na nějaký problém a jejich vzájemný vztah tak úplně nefungoval.

A tak vlastně začala vznikat myšlenka psichologie.cz. Začal jsem na stránky časopisu, který byl zrovna po ruce, psát, jak by to mohlo celé fungovat. Skončil jsem s tím asi ve 3 hodiny ráno a začal do toho zasvěcovat Kačku, Zbyňka a postupně další a další lidi. A během následujících pár týdnů jsme zjistili, že celá tahle naše myšlenka dává smysl jak kynologům, tak lidem z útulků, chovných stanic, zoologům i samotným pejskařům. No a tak to celé začalo vznikat…“

Kontaktní informace

Fakturační údaje
Psichologie.cz s.r.o
Hybešova 550/11, 186 00

IČO: 04109341

#siawinners
Jsme vítězem soutěže pro sociálně odpovědné projekty Social Impact Award 2019 a jeli jsme s ním na mezinárodní konferenci do Kyjeva.

Máte nápad, myšlenku, připomínku? Pořádáte veřejnou akci, festival a chcete nás na něm mít? Napište nám, opravdu si to přečteme.

E-mail: info@psichologie.cz
Telefon: 777 246 421

Pro média a nadšence

Logo ke stažení JPEG, PNG.

Fotky a výroky, které můžete použít.

"Výchova psa není
o povelech, ale vzájemném vztahu."
"Psi neví jak se přirozeně chovat v lidském světě, musíme jim to ukázat."
"Zahrada nikdy nemůže plnohodnotně nahradit procházky."
"Kvalitu společného života určují vědomosti majitele."

AK Tricolor Photo