02.08.2022

Jak na pojištění psa či kočky?

Pojištění psa je v dnešní době známkou zodpovědného majitele, protože pes i kočka jsou členem rodiny. Žádná zdravotní pojišťovna nehradí, když se jim něco stane nebo na dveře zaklepe stáří a s ním spojené zdravotní problémy a že to stojí leckdy nemalé peníze. Majitel tedy hledá, kde a jak svého chlupáče pojistit, aby mu mohl zajistit tu nejlepší péči. Co takové pojištění pokryje?

Co pojištění psa nebo kočky hradí?

Pojištění lze sjednat na úraz, na nemoci a odpovědnost za škodu. Například když se váš pes popere, něco si zlomí, utrhne si vazy nebo špatně došlápne. Stejně tak, když přijde nemoc, jako třeba střevní viróza nebo závažnější potíže. Nepokrývá zpravidla kastraci a porod z rozhodnutí majitele, pouze pokud je to nutné ze zdravotních důvodů zvířete. Samozřejmě se nevztahuje na úrazy, nemoci, degenerativní onemocnění a dědičné vady, které se staly ještě před uzavřením pojistky, na očkování a preventivní prohlídky u veterináře. Většina pojistek neplatí také v zahraničí, pro cesty si ale můžete psa připojistit třeba u VZP nebo PetExpert, který nově nabízí i pojištění PetExpert NA CESTY. Často pojišťovna nehradí výlohy v případě chronických onemocnění nebo rakoviny, proto si vždy předem přečtěte smluvní podmínky, ať víte, do čeho jdete. 

Pro jaké mazlíčky je vhodné?

Pojišťovny u nás v současnosti nabízejí pojištění pouze psů nebo koček, jiná zvířata bohužel ne. Omezení se týká věku a velikosti plemene. Čím je zvíře starší, tím pravděpodobnější jsou rizika onemocnění. Většinou lze na menší plemena psů uzavřít pojistku do 10 let, na velká pak do 6 let.Pojišťovna Colonnade insurence nebo PetExpert pojišťuje také psy ve služebním nebo sportovním výkonu, při uzavírání pojistky není důležitý věk ani zdravotní stav daného zvířete. Pojišťované zvíře musí být vždy řádně očipované a mít splněné vakcinace předepsané veterinářem.

Na co se připravit

Pojištění mazlíčka můžete sjednat i online a obvykle si můžete zvolit, jestli sjednanou částku uhradíte naráz nebo postupně během roku. Měsíční částka začíná zhruba na 300 Kč, ale může se vyšplhat i k několika tisícům měsíčně. Pojištění PetExpert zaplatí jako jediné výdaje přímo v ordinaci veterináře po nahlášení čísla pojistky (pokud se jedná o smluvního veterináře), bez zdlouhavého čekání na verdikt pojišťovny. Součástí balíčku je také pojištění odpovědnosti pro případ, že by váš pes způsobil například autonehodu až do výše 2 milionů korun. Podmínkou je ale spoluúčast plnění a to od 10 %, minimálně však 1 000 Kč.

Vyberte si pojištění na míru

Pojištění pro pouze pro psy nabízí Halali s možností se připojistit na uhynutí nebo utracení psa. Pojištění pouze pro psy nabízí také pojištění Hafan od ČPP, to ale nemůžete sjednat online. Je tedy na vás, co konkrétně od pojištění očekáváte a co bude vyhovovat potřebám vašeho čtyřnohého parťáka. Přestože veterinární služby v Česku nejsou na světové úrovni, ceny za jednotlivé zákroky a ošetření se mohou vyšplhat do závratných. V tomto ohledu nabízí nejvyšší limity na trhu právě PetExpert, kde si můžete vybrat ze 4 úrovní pojištění a můžete jej sjednat pro psa i kočku. Pojištění se rozhodně vyplatí!

Kurzy, které vás naučí

Prohlédnout
5(3 hodnocení)
Prohlédnout
5(1 hodnocení)
Prohlédnout
4.8(12 hodnocení)
Prohlédnout
5(4 hodnocení)
Prohlédnout
5(2 hodnocení)
Prohlédnout
5(6 hodnocení)

Dočetli jste až sem?


Líbil se vám článek? Inspirujte ostatní …


Proč psi opravdu nejsou vlci a ani se tak nechovají.
Nejdůležitější pravidlo pro výchovu a trénink psa
Chci E-book ZDARMA

Mohlo by vás zajímat

30.05.2023

4 způsoby jak v létě zchladit psa

Horké letní dny jsou nemilosrdnou realitou globálního oteplování. Každoročně s nimi bojují nejen mnozí lidé, ale i psi, a to i plemena na teplo jinak zvyklá. Jak vašeho chlupáče můžete bezpečně ochladit a udělat mu léto snesitelnější? Voda Ochlazení vodou je v létě prostě nejvíc! Dejte si ale pozor na to, jakou formou psa chladíte. […]

přečíst článek
23.05.2023

#34 Monika Březinová: Jak získat pozornost psa

Monika Březinová je trenérka psů, která se věnuje poslušnosti, ošetření se souhlasem a různým psím sportům (dogdacing, nosework, rally obedience). V rozhovoru jsme věnovali pozornost pozornosti. Dozvíte se jaké hry na pozornost využívá, jak ztěžovat v tréninku situace a jak teda tu psí pozornost získat. Zabrousíme i do přivolání a k základním hrám pro sebekontrolu […]

přečíst článek
16.05.2023

Jak často krmit štěně a čím?

S novým štěnětem v domácnosti se vždy vynoří spousta otázek, jak ho správně vést. Jediný univerzální recept na krmení asi neexistuje, ale můžete si vybrat to, co vyhovuje právě vám. Přečtěte si jak často krmit štěně a jaké jsou možnosti krmení. Změny přicházejí postupně Zpočátku krmte tím, na co bylo štěně zvyklé předtím. Ať už […]

přečíst článek

Všechny články

Můžete nás sledovat

Poslouchejte na cestách!
Odebírejte podcast.