20.03.2023

Jakou hračku si váš pes zamiluje?

Nakupovat hračky pro psy je jako nakupovat v hračkářství pro děti. Desítky krásně vypadajících kousků. Některé plyšové, jiné ze silikonu, kaučuku, plastu. Jedny měkké a jiné tvrdé odolávající kousání. Máte vybrat pískací hračky nebo interaktivní psí hračky? Pojďme si je trochu více probrat, ať si ujasníte, jaké jsou nejlepší hračky pro psy.

Podle čeho vybírat hračky pro psy?

Vždy je potřeba se zamyslet, k čemu má hračka pro psy sloužit nebo pro jakého čtyřnohého kamaráda hračku kupujete. Je jasné, že malá čivava potřebuje jinou hračku než anatolský pastevecký pes. Stejně tak štěně potřebuje jinou než dospělý pes. Co je ale občas méně jasné, že mimo zábavy jsou hračky určeny i k tréninku nebo k mentální stimulaci psa.

Hračky pro štěňata

Nejmenší štěňata jsou asi nejvíce hravá a opravdu ocení, když jim vyberete odpovídající hračku. Můžete jim vybrat plyšové hračky, které se dobře nosí i pejskům, kteří přezubují, protože jsou měkké na stisk. Až nejmenší chlupatá kulička povyroste a začne se z ní stávat lovec, který poznává svět kolem sebe, nastává čas na kousací hračky pro štěňata. Může se hodit třeba i jednoduchá interaktivní hračka, do které schováte třeba granuli vhodnou pro štěňata a necháte malého lovce, ať si ji vyčenichá.

Hračky pro malé psy

Když stěně odroste, je potřeba vybírat hračky z odolnějších materiálů. Přeci jen má dospělý jedinec o něco pevnější stisk a vytříbenější vkus na zábavu. Pískací nebo šustící hračky, které podněcují hru a přetahování začínají být velmi vhodnou formou zábavy. 

Hračky pro velké psy

U mnoha velkých psích plemen budete hledat spíše nezničitelné hračky pro psy. Jsou veselí, hraví, jejich revírem je celý dům i zahrada, botník, pneumatika, nářadí… Pro velká plemena se nemusíte bát koupit hračky z přírodního kaučuku. Zpravidla je to odolná kousací hračka pro psy na pamlsky a o zábavu je vystaráno.

Velká psí plemena ale potřebují i aktivní zábavu. Přetahování se o hračku je jednou z nejvhodnějších forem společné činnosti člověka a psa. Přetahování můžeme skvěle zapojit i do tréninku a ve výsledku používat jako odměna například za dobré přivolání. 

Samostatnou kapitolou jsou hračky pro psy na zahradu. Například vodě odolné plovoucí hračky při ochlazení se v řece při dlouhé letní procházce budou tou pravou zábavou.

Hračky pro psí seniory

Sice už neběhají jako za mlada a nerozkoušou každou botu v botníku, ale i oni potřebují hračky pro psy na zabavení. S ohledem na stav chrupu se kupují spíše měkké hračky a spoustu zábavy udělají i interaktivní hračky pro psy Trixie, čmuchací koberečky nebo lízací podložky.

Hračka pro psy na čištění zubů

Dentální hračky pro psy jsou důležité v každém věku psa. Zdravé zuby jsou základem spokojeného psího života a také spokojeného majitele. Stejně jako je nutné se starat o srst a drápky, je také nutné správně pečovat o psí chrup. A kousací, speciálně tvarované hračky takové péči pomohou a usnadní ji.

Kvalitní hračky pro psy

Ať již kupujete odolné hračky pro psa nebo plyšové hračky pro nejmenší stěně, je dobré se zaměřit na kvalitní výrobky. Mezi standardy prodejců dnes patří popis materiálu, ze kterého je výrobek vyroben. Jako zákazník ale můžete mít i další požadavky, jak by měla vypadat ideální hračka pro psa. Co třeba hračka vhodná do myčky nádobí? Ale můžete jít ve svých požadavcích ještě dál. Často dnes najdete u dobrých prodejců, jako například Zooroyal.cz, nabídku hraček šetrných k životnímu prostředí.

Ale nakonec je potřeba myslet na to hlavní. Ať už chcete koupit gumový míček pro psa, odolné psí hračky nebo plyšové hračky, tak jste to vy, kdo zná vašeho čtyřnohého psího kamaráda nejvíc. Kupte takovou hračku, která odpovídá jeho nátuře, a se kterou ho bude hraní opravdu bavit.

Kurzy, které vás naučí

Prohlédnout
4.8(12 hodnocení)
Prohlédnout
5(4 hodnocení)
Prohlédnout
5(12 hodnocení)
Prohlédnout
5(3 hodnocení)
Prohlédnout
5(6 hodnocení)
Prohlédnout
4.8(7 hodnocení)

Dočetli jste až sem?


Líbil se vám článek? Inspirujte ostatní …


Proč psi opravdu nejsou vlci a ani se tak nechovají.
Nejdůležitější pravidlo pro výchovu a trénink psa
Chci E-book ZDARMA

Mohlo by vás zajímat

17.07.2024

Patří háravé feny na trénink?

Nedávno se v mé tréninkové skupině rozjela diskuze, zda háravky patří na trénink. Zde je pro potřeby článku poupravená a rozvedená má odpověď. Hárání není překážka Sama psa samce nemám, ale zmínila jsem se o tomto před kamarádkami, které psy mají a cvičí s nimi. Všechny řekly, že naopak cvičení s háravkami vyhledávají. Protože se […]

přečíst článek
15.07.2024

Pes potřebuje častěji slyšet ANO, než NE

Nelez tam. Neštěkej. Netahej. Neskákej. Nežer to. Neřvi. Klasika, která často vystihuje přístup ke psovi. Necháme situaci dojít tak daleko, že potřebujeme zakazovat chování, které pes začne dělat. A s reaktivci je to obzvlášť časté. Neštěkejte na svého psa Jasně, občas se prostě stane, že psa okřiknete nebo mu něco zakážete. Ale ve výsledku se […]

přečíst článek
10.07.2024

Trénink jako puzzle: Jak zlepšit přivolání (část 6)

Přivolání je cvik, u něhož může málokdo říct, že ho má dokonale nacvičený. Jak jsme si řekli v předchozích článcích, skládá se totiž z mnoha puzzlíků, na kterých musíme se svým psem pracovat.  Jednoduchý recept na dokonalé přivolání tedy neexistuje. Konkrétní tréninkový plán se bude lišit dle psa, majitele a prostředí, ve kterém se pohybují. […]

přečíst článek

Všechny články

Můžete nás sledovat

Poslouchejte na cestách!
Odebírejte podcast.