29.10.2023

Co nikdy nedělat při výchově psa

Výcvik psa není vždycky procházka růžovým sadem. Ale dá se hodně zjednodušit, když se při výchově psavyvarujete základních chyb, kterých se dopustila spousta pejskařů před vámi. Neopakujte omyly, které vás mohou stát nervy, probdělé noci i důvěryhodný vztah s vaším parťákem. V tomhle článku si představíme pár mýtů, chyb a otázek, které vám pomůžou při tréninku psa .

Škubání vodítkem je super…?

Ne, není. Psovi tím poškozujete páteř i důvěru ve vás. Spíš než to, co nemá dělat, si zapamatuje, že se vám nedá věřit a že na vodítku v nestřeženém okamžiku přichází nepříjemný škub. Rozhodně tím z dlouhodobého hlediska nedosáhnete toho, pro co v první chvíli tuto metodu použijete. Takže za vodítko nikdy necukejte. NIKDY.

Já jsem tady alfa, aneb pes nesmí do postele

Doby, kdy lidé povalili své čivavy a kousali je do uší, aby si vynutili pozici alfa jsou snad už definitivně pryč. Nejsme přeci vlci. A ti to taky mimochodem nedělají. Když pustíte svého parťáka k sobě do postele, dáte mu najevo, že je součástí rodiny, plnohodnotným členem a že k vám patří. Možná tím posílíte to, že nebude venku tolik utíkat, nehledě na to, že podle výzkumu vědců tím zkvalitníte svůj spánek, kardiovaskulární systém i imunitu. Nehrajte si na alfy. 

Neházejte klacky do žita

Ano, klacky. Možná to vašeho parťáka baví a vypadá opravdu nadšeně, ale je to krajně nebezpečné. Když se mu v plné rychlosti klacek o něco vzpříčí a zapíchne třeba do hrudi, může být na místě mrtvý. Nebo si poškodí tlamu nebo jiné části těla. 

Co chce pes říct…?

Důležité pravidlo: naučte se řeč, kterou pes hovoří. Když si budete myslet, že zívající pes je unavený, olizování nosu je známkou hladového psa a vrčící pes je agresivní, dominantní a potřebuje zkrotit, daleko s výchovou nedojdete. Jak se vyvarovat nejčastějších chyb a omylů se dozvíte v našem kurzu 11 nejčastějších mýtů o výchově psa. Jedině tak se z vás stane ten správný kynolog, který vychová bezproblémového psa.

Kurzy, které vás naučí

Prohlédnout
4.8(45 hodnocení)
Prohlédnout
5(12 hodnocení)
Prohlédnout
4.5(4 hodnocení)
Prohlédnout
4.8(132 hodnocení)
Prohlédnout
4.8(6 hodnocení)
Prohlédnout
0(0 hodnocení)

Dočetli jste až sem?


Líbil se vám článek? Inspirujte ostatní …


Proč psi opravdu nejsou vlci a ani se tak nechovají.
Nejdůležitější pravidlo pro výchovu a trénink psa
Chci E-book ZDARMA

Mohlo by vás zajímat

28.11.2023

#44 Ivana Votrubová: Fyzioterapie pro psy

Ivana Votrubová je veterinární fyzioterapeutka a majitelka rehabilitačního centra www.fyziopropsy.cz. Věděli jste, že fyzioterapie vůbec není jen pro profesionální sportovce? Jak ty lidské, tak ty zvířecí. Prospívá úplně každému; vám i vašemu pejskovi. Co fyzioterapie dokáže udělat nejen s jeho zdravím nebo fyzickou kondicí, ale taky s elánem, vám poví Ivana Votrubová v nové epizodě […]

přečíst článek
26.11.2023

Můj pes se na tréninku chová jinak než doma

Je to už skoro pravidlem na různých konzultacích, praktických lekcích a dokonce i na táborech: z čím větší dálky člověk přijede, aby se psem řešil jeho naprosto nevhodné chování, tím spíše se bude pes chovat naprosto vzorně. On to zrovna tady nepředvede, potvora!? Už tolikrát jsem slyšel věty jako: „Já sem jedu až ze Žiliny, abyste […]

přečíst článek
19.11.2023

Jak vyřešit agresivitu nebo strach z jiných psů?

Trénink není luxus. Je úplně stejně důležitý jako veterinární péče, správná výživa nebo dostatek pohybu. Pokud jste pejskař, nejspíš to pro vás není žádná novinka. Já bych se v tomto díle ale chtěl věnovat tématu, které je sice mnohem méně populární, ale za mě velmi důležité – a sice, jakou roli má trénink při práci s problémy, […]

přečíst článek

Všechny články

Můžete nás sledovat

Poslouchejte na cestách!
Odebírejte podcast.