Current Status
Kurz ještě nemáte
Price
Closed
Get Started
This course is currently closed

27.3.2021: 100 % ceny jde na krmení a materiál do Zooparku Zájezd. Po mnoha měsících povinného uzavření (opatření covid) museli prodat první druh zvířat a my jim chceme pomoci tohle super místo udržet při životě!

V rodinném Zooparku Zájezd žije přes 100 druhů exotických a domácích zvířat. Mezi ty nejoblíbenější určitě patří skupinky lemurů s mláďaty, surikaty, rys ostrovid Blonďák nebo drzé veverky, které vám možná skočí i na hlavu. My si ještě přidáme korsaky! V expozici terárií je i největší veřejně přístupná kolekce chameleonů na světě

Po celý rok pro vás navíc připravují zábavné a naučné programy, např. komentovaná krmení, prohlídky s průvodcem nebo příměstské tábory.

Proč jsme si vybrali zrovna Zoopark Zájezd

Jaká tajemství spolu objevíme?

Na co se ještě můžete těšit!

Kurzem provází Daniel Koleška!

S Danem se osobně známe už spoustu let. V Zooparku má na starosti vzdělávání a PR. Také ho můžete často vidět v televizi, poslouchat v rádiu nebo si přečíst rozhovor v novinách.

Na takovéhle prohlídce jste ještě nebyli

Vtípky, zákulisní informace, sympatický zoolog. A ještě tím podpoříte Zoopark.

Mrkněte se na ukázku z prohlídky

Nekupujte surikatu v pytli a podívejte se, jak prohlídka probíhá.

Daniel Koleška

Zoolog, cestovatel, fotograf amatér

V Zooparku Zájezd má na starosti vzdělávání a osvětu, a to především dětí. Zvláštní místo v jeho srdci si získali plazi, nejvíc asi hadi. V rámci projektu Repti Planet Expedice se věnuje popularizaci herpetologie (vědní obor zabývající se plazy a obojživelníky) a teraristiky. Natočili dokument o plazech Ománu a teď zpracovávají zajímavou skupinu mloků rodu Lyciasalamandra z Turecka, kde byli letos na jaře. Vědecké ambice už ho asi definitivně opustily, ale má za sebou pár vědeckých publikací (naposledy např. v Scientific Reports) v rámci působení na Katedře zoologie ČZU nebo populárně naučné články, např. Živa. Občas se také ochomejtne v TV (UčíTelka, Televize Seznam, Snídaně s Novou) nebo v rádiu (ČRo Junior, Relax, Blaník).

Už chci konečně vědět, proč ty želvy převrací kyblíky ve výběhu.

Co koupí získáváte:

Ze zákulisí zákulisí

Sdílet on facebook
Řekněte o této unikátní prohlídce svým přátelům
5 1 Hodnocení

Hodnocení

od Marie Doležalová 29. 12. 2020

Díky za skvělý kurz – zajímavé vyprávění, roztomilá zvířata. Doporučuji kurz všem, kteří se chtějí dozvědět o jejich životě něco zajímavého a vidět lásku ke zvířatům v praxi. Po jeho shlédnutí jistě naplánujete výlet do Zooparku Zájezd stejně jako já.