10.07.2021

Jak vybrat psí kartáček

Opravdu je nutné používat kartáček pro psy? Vždyť dříve se psům také nečistili zuby. Totiž, stejně jako nám lidem nestačí k čistým zubům žvýkání žvýkačky, tak i pejskům nestačí žvýkací hračky. Proto se v tomto článku zaměřujeme na různé typy kartáčků, jejich výhody, nevýhody, použití a zmíníme si i tip pro snadnější nácvik jeho používání.

Kartáček pro psy a jeho typy

Čištění kartáčkem je jednoznačně nejlepší cesta pro údržbu zubů. Pasivní formou čištění ho nedokážete nahradit. Kartáček vybírejte i podle velikosti vašeho psa.

Dvojhlavý kartáček čistí dvě plochy naráz. Předpokládá větší spolupráci psa. Při čištění zubů neděláte krouživé pohyby, ale pouze sem a tam posunujete po zubech.

Oboustranný kartáček má dvě hlavice. Jedna, většinou ta menší) je vytvořena pro čištění zadních zubů, které se stáčí a je těžší je vyčistit běžným kartáčkem. Druhou stranou se pak čistí všechny ostatní zuby. Velmi vhodný vhodný kartáček na čištění.

Klasický kartáček vybírejte měkký, vhodný pro psy. Nahradit se dá například kartáčkem pro děti.

Sonický kartáček vytváří slabé vibrace, které rozvibrují bakterie i v mezizubních prostorech, kam se jinak kartáčky nedostanou. Pro čištění je tedy opravdu efektivní. Natrénování však může trvat delší dobu, proto začínejte vždy kartáčkem bez vibrací

Návlek na prst

Návleky jsou pro samotné čištění vhodné méně. Návlek vám však může pomoci při tréninku, aby si pes lépe zvykl na doteky zubů.

Mikrovláknový návlek na prst je pro ty, jejichž pes nemá rád sahání na zuby. Lze použít i gáza. Čistí jen plak a nedokáže vyčistit nejdůležitější místa podél dásní, kam se dostanou jen štěninky kartáčku.

Kartáček na prst má velkou nevýhodu, kterou je velký rozměr. Tím je spoustě psů velmi nepříjemný. Existují i návleky s menšími štětinkami, ty jsou však daleko méně účinné a vhodné spíše pro trénink.

Pomocník při tréninku čištění

Obrovským pomocníkem pro čištění, hlavně v začátcích, jsou psí zubní pasty s příchutí. Vzpomínáte si na Perličku pro děti? Je to taková lehce sladká pasta, díky které jsme se jako děti na čištění daleko více těšili. Někteří z nás ji možná i na tajňačku ujídali. Přesně tak funguje i pasta u psů. Čištění si spojí s dobrotami a bude se na něj daleko více těšit. Pokud byste nechtěli kupovat pastu, můžete použít třeba jemnou paštiku či návlek během čištění namáčet v masovém vývaru.

Kurzy, které vás naučí

Prohlédnout
4.8(12 hodnocení)
Prohlédnout
5(35 hodnocení)
Prohlédnout
4.8(44 hodnocení)

Dočetli jste až sem?


Líbil se vám článek? Inspirujte ostatní …


Proč psi opravdu nejsou vlci a ani se tak nechovají.
Nejdůležitější pravidlo pro výchovu a trénink psa
Chci E-book ZDARMA

Mohlo by vás zajímat

05.10.2022

Může pes běhat v lese na volno?

Každý rád chodí se svým psem do lesa. Je tam klid, zpívají ptáci, tečou potoky a občas tam rostou i houby. Dost často tam nepotkáte jiného živáčka. Jste jen vy a váš pes. Co vám ale hrozí, pokud ho pustíte na volno? Je v ohrožení jeho život? Nebo život někoho jiného? Svoboda v lese Pokud […]

přečíst článek
22.09.2022

Houbaření se psem

Milujete houbaření? Proč nevzít čtyřnohého parťáka s sebou! Máme pro vás pár tipů na co si dát pozor a jestli se dá pes vycvičit k hledání hub. Se psem do lesa Vezměte psa s sebou, můžete si to užít spolu. Pokud ale nemáte stoprocentní přivolání, raději ho nepouštějte z vodítka – nechcete přeci naštvat myslivce […]

přečíst článek
13.09.2022

4 + 1 tip na co si dát pozor, když máte psa a dítě

Dítě a pes nikdy nejsou úplně jednoduchá kombinace. Vždy je třeba mít situaci neustále pod kontrolou. Na co si dát obzvláště pozor, pokud do vaší rodiny přijde dítě? 1. Bezpečný prostor pro psa Ať už očekáváte narození miminka nebo třeba návštěvu s dětmi, mějte na paměti, že pes musí mít bezpečný prostor, Odejde tam, když […]

přečíst článek

Všechny články

Můžete nás sledovat

Poslouchejte na cestách!
Odebírejte podcast.