10.07.2021

Jak vybrat psí kartáček

Opravdu je nutné používat kartáček pro psy? Vždyť dříve se psům také nečistili zuby. Totiž, stejně jako nám lidem nestačí k čistým zubům žvýkání žvýkačky, tak i pejskům nestačí žvýkací hračky. Proto se v tomto článku zaměřujeme na různé typy kartáčků, jejich výhody, nevýhody, použití a zmíníme si i tip pro snadnější nácvik jeho používání.

Kartáček pro psy a jeho typy

Čištění kartáčkem je jednoznačně nejlepší cesta pro údržbu zubů. Pasivní formou čištění ho nedokážete nahradit. Kartáček vybírejte i podle velikosti vašeho psa.

Dvojhlavý kartáček čistí dvě plochy naráz. Předpokládá větší spolupráci psa. Při čištění zubů neděláte krouživé pohyby, ale pouze sem a tam posunujete po zubech.

Oboustranný kartáček má dvě hlavice. Jedna, většinou ta menší) je vytvořena pro čištění zadních zubů, které se stáčí a je těžší je vyčistit běžným kartáčkem. Druhou stranou se pak čistí všechny ostatní zuby. Velmi vhodný vhodný kartáček na čištění.

Klasický kartáček vybírejte měkký, vhodný pro psy. Nahradit se dá například kartáčkem pro děti.

Sonický kartáček vytváří slabé vibrace, které rozvibrují bakterie i v mezizubních prostorech, kam se jinak kartáčky nedostanou. Pro čištění je tedy opravdu efektivní. Natrénování však může trvat delší dobu, proto začínejte vždy kartáčkem bez vibrací

Návlek na prst

Návleky jsou pro samotné čištění vhodné méně. Návlek vám však může pomoci při tréninku, aby si pes lépe zvykl na doteky zubů.

Mikrovláknový návlek na prst je pro ty, jejichž pes nemá rád sahání na zuby. Lze použít i gáza. Čistí jen plak a nedokáže vyčistit nejdůležitější místa podél dásní, kam se dostanou jen štěninky kartáčku.

Kartáček na prst má velkou nevýhodu, kterou je velký rozměr. Tím je spoustě psů velmi nepříjemný. Existují i návleky s menšími štětinkami, ty jsou však daleko méně účinné a vhodné spíše pro trénink.

Pomocník při tréninku čištění

Obrovským pomocníkem pro čištění, hlavně v začátcích, jsou psí zubní pasty s příchutí. Vzpomínáte si na Perličku pro děti? Je to taková lehce sladká pasta, díky které jsme se jako děti na čištění daleko více těšili. Někteří z nás ji možná i na tajňačku ujídali. Přesně tak funguje i pasta u psů. Čištění si spojí s dobrotami a bude se na něj daleko více těšit. Pokud byste nechtěli kupovat pastu, můžete použít třeba jemnou paštiku či návlek během čištění namáčet v masovém vývaru.

Kurzy, které vás naučí

Prohlédnout
4.8(12 hodnocení)
Prohlédnout
5(35 hodnocení)
Prohlédnout
4.8(44 hodnocení)

Dočetli jste až sem?


Líbil se vám článek? Inspirujte ostatní …


Proč psi opravdu nejsou vlci a ani se tak nechovají.
Nejdůležitější pravidlo pro výchovu a trénink psa
Chci E-book ZDARMA

Mohlo by vás zajímat

12.12.2022

Vánoce se psem

Už se všichni těšíme na Jéžiška…! Hlavně naši čtyřnozí přátelé, protože se děje něco výjimečného, dostanou lepší dobroty ze stolu a jejich rodina s nimi tráví obvykle víc času. Na co si však dát pozor, aby to neodneslo pejskovo zdraví? Poradíme, na co myslet především! Nekrmte ho zbytky Štědrovečerní večeře je kouzelným rodinným okamžikem. A […]

přečíst článek
29.11.2022

Tipy na dárky pro pejskaře a jejich psy

Nevíte, co dát vašemu psovi pod stromeček? I když třeba trochu zlobil, určitě si zaslouží pozornost a důkaz, že ho máte rádi! Přinášíme tipy na žhavé novinky, kterými potěšíte jeho, sebe i jakéhokoliv jiného pejskaře. Pro spokojené psí hlavičky Ať už je váš pes génius a pracant, nebo spíš rád odpočívá, určitě ocení nezničitelnou hračku, […]

přečíst článek
15.11.2022

Psincový kašel – strašák (nejen) podzimu

Opět jsou tu sychravá rána a mlhavé závoje vlající krajinou. Na jednu stranu jde o romantické scenérie a nezapomenutelné okamžiky, na druhou stranu spolu s touto romantikou přichází i hrozba psincového kašle. Řádí ale běžně i tam, kde je větší koncentrace psů, jako jsou cvičiště nebo psí hotely, ať je jaro, léto nebo zima. Jak […]

přečíst článek

Všechny články

Můžete nás sledovat

Poslouchejte na cestách!
Odebírejte podcast.